במסגרת הבחירות המקומיות שיערכו השנה, סדרת ראיונות עם מועמדים לראשות. והפעם, עם אלי ירדני, תושב ראש פינה.

״ממושבה ציורית הפכנו לעיר של קניונים״

״יש הרבה מה לשפר // מתכוון לחזק את המתנ״ס ומערכת החינוך // בעיות של כלבים משוטטים והזנחה //  נגד השכונה הצפונית במתכונת הנוכחית // צריך לתת עדיפות לבני המקום // ניהול נכון יכול לתקן את מצבה הכלכלי של ראש פינה // היתרון שלי הוא בצד הניהולי והעובדה שאני בן מקום ומכיר את האנשים״

אלי ירדני, בן 63, יליד ראש פינה, נשוי +3, תואר ראשון במדעי המחשב מאוניברסיטת יוסטון.
בעברו עבד בתחום המחשבים מספר שנים עד שהחליט לפרוש לטובת העסק המשפחתי. כיום עוסק בתחום הנדל״ן.
היה חבר בוועדת תכנון ופיתוח של המועצה המקומית בראש פינה ודירקטור מטעם באזור התעשייה צ.ח.ר.

איך התגבשה ההחלטה שלך להתמודד?
״החלטתי להתמודד כי יש הרבה מה לשפר במושבה.  אני גדלתי במושבה ציורית, חקלאית ושקטה ופתאום אני מוצא את עצמי גר בעיר של קניונים.  זה כואב לי.  אין אפשרות להחזיר את המצב לאחור אולם אפשר לעצור את התהליך הזה.
אני מתכוון לטפל בנושא התחבורה.  ישנה צפיפות איומה ובעיות חנייה.  צריך לטפל בכביש הגישה להרחבה ג', אחרי 35 שנים של הזנחה. צריך להשלים את הפיתוח של השכונה הדרומית״.
ירדני מוסיף כי הוא מתכוון לחזק את מערכת החינוך ואת המתנ"ס בדגש על מועדון הקשישים. ״בנוסף ראיתי שלא נוח להסתובב ברחבי המושבה.  יש בעיה של כלבים משוטטים, מדרכות שבורות, צמתים ללא שדה ראייה, מכוניות נטושות וכדומה.  צריך לטפל בכל הבעיות האלה״.

האם העובדה שלא היית חבר מועצה תעמוד לזכותך?
״אני תושב שאכפת לו. אני מתקשר הרבה למועצה ומתריע על מפגעים.  אני לא צריך להיות חבר מועצה בשביל להיות מעורב בנעשה במושבה״.

מהי עמדתך לגבי השכונה צפונית?  האם ראש פינה צריכה לגדול?
״אני נגד השכונה הצפונית במתכונתה הנוכחית.  חמש יחידות דיור לדונם זה יותר מידי. זה לא מתאים למושבה שלנו. אני רוצה בעזרת התושבים לבחון את התוכנית מחדש. כמובן שראש פינה צריכה לגדול אך בצורה מתונה כדי לשמור על אופייה של המושבה״.

האם כניסת תושבים חדשים למושבה זה טוב לראש פינה?
״אין למועצה שליטה על מי בא לגור בראש פינה ומי עוזב אותה. יחד עם זאת חשוב שתבוא לראש פינה אוכלוסייה צעירה כי האוכלוסייה הוותיקה מזדקנת. ככל הניתן חשוב גם לתת עדיפות בחלוקת המגרשים לבני המקום״.

איך אתה רואה את מצב הישוב מבחינה כלכלית?
״המצב הכלכלי של המושבה אינו טוב למרות המסחר הרב. יש אפשרות לתקן את המצב על ידי ניהול נכון ושינוי סדרי עדיפויות״.

איזה יתרון הכי גדול אתה מביא אתך לעומת המועמדים האחרים?
״היתרון שלי שאני בן המקום, מכיר את ההוויה, מכיר את האנשים ויש לי ניסיון ניהולי״.

עם איזו רשימה בכוונתך להתמודד בבחירות הקרובות?
״דיברתי בחודשים האחרונים עם הרבה אנשים במושבה שהבטיחו את תמיכתם בי. עם התקרב מועד הבחירות, נבנה את הרשימה״.

מתוך חמשת המועמדים שכבר הכריזו על מועמדותם, שלושה נמצאים כבר שנים במערכת המקומית ומביאים איתם ניסיון מוניציפלי. זה יתרון או חסרון?
״אין שום יתרון לאלה שכבר נמצאים במערכת המקומית. צריך אנשים שיהיה אכפת להם מהמושבה ויהיה להם יכולת ניהולית, שיעבדו בצוות ושתהיה להם תקשורת בין אישית טובה״.